Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice     Uśmiech na twarzy zawsze mniej Niech towarzyszy buzi twej Nadzieja to fajna rzecz Więc smutek zaraz odejdzie precz       Ruszają Pola Nadziei Fundacja Palium po raz kolejny jest organizatorem kampanii Pól Nadziei. Kampania Pola Nadziei to ogólnopolskie sadzenie żonkili, zbieranie funduszy dla Hospicjum, a nade wszystko przywracanie nadziei chorym i ich rodzinom. Żonkil symbolizuje nadzieję, a nadzieja jest jak lekarstwo dla ludzi chorych, nie rzadko osamotnionych w swoim cierpieniu. W Polsce pierwsze żonkile posadzone zostały w parkach i na rabatach Krakowa jesienią 1997 roku. Warto przypomnieć, że program "Pól Nadziei" stworzony został ponad 50 lat temu przez Organizację Charytatywną, związaną z ruchem hospicyjnym z Wielkiej Brytanii. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na pomoc osobom znajdującym się w terminalnym okresie choroby nowotworowej, kiedy medycyna pozostaje bezsilna. Nadzieja jest też jak żonkil, zakwita dając nam szczęście, jakim jest spełniona nadzieja. Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. Poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując jednocześnie kruchość i ulotność życia. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie z nadzieją na dobry dzień. Wiosną wdrażamy nasz roczny program, w którym licznie bierze udział młodzież i dzieci z chojnickich szkół, a na ulicach naszego miasta rozdajemy kwiaty żonkili.

W tym roku Fundacja Palium "Pola Nadziei" zaczyna mszą inauguracyjną 29 marca w Hospicjum ZNMP przy ul. Strzeleckiej w Chojnicach o godz. 12.15. - Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie - mówią pracownicy Hospicjum ZNMP

Jak co roku mogliśmy liczyć na liczne przybycie naszych przyjaciół,chorych,rodzin naszych podopiecznych, dorczyńców. Za pamięć serdecznie dziękujemy.

Copyright Kamila