Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice


25 kwietnia zapraszamy wszystkich do Bazyliki Mniejszej w Chojnicach o godz.18:30 gdzie będziemy gościć ks. Krakowiaka Krajowego Duszpasterza Hospicjów.


Jak powiedzieć drugiemu człowiekowi, że jest nieuleczalnie chory, a jego życie dobiega kresu? Co na to rodzina, przyjaciele? Czy grę pozorów, wzajemnego udawania, że wszystko się jakoś ułoży, można przerwać? Czy można przygotować się do nadchodzącego pożegnania?

Książka autorstwa ks. dr. Piotra Krakowiaka, Krajowego Duszpasterza Hospicjów, nie odpowiada na te wszystkie pytania. Nie daje gotowej recepty. Ale za to jest świetnym obrazem relacji między pacjentem i jego najbliższymi, lekarzem, pielęgniarką etc. To fachowe studium wiedzy na temat komunikacji w obliczu nieuchronnej śmierci, poparte przykładami z życia i wiedzą teoretyczną.

Pierwszy rozdział traktuje właśnie o tym, jak wygląda codzienność hospicyjnej posługi. W drugim naszkicowano etapy choroby terminalnej. Trzecia część książki poświęcona jest II Ogólnopolskiej Kampanii Hospicjum to też Życie AD 2005.

Profesjonalne wydanie, interesujące, artystyczne fotografie i wysoki poziom merytoryczny pozycji sprawiają, że "Zdążyć z prawdą" jest dobrą lekturą zarówno dla personelu hospicjów i oddziałów szpitalnych, jak i studentów medycyny, socjologii, psychologii itp. oraz wolontariuszy i rodzin pacjentów.

Copyright Kamila