Hospicjum ZNMP Chojnice   

Archiwum 2014 r.

Archiwum 2013 r.

Archiwum 2012 r.

Archiwum 2011 r.

Archiwum 2010 r.

Archiwum 2009 r.

Archiwum 2008 r.

Archiwum 2007 r.

 Strona Główna

 Kontakt

 O nas

 Statut Fundacji

 Piszą o nas

 Wolontariat

 Podziękowania

 Porady

 Prace     pracowników     Fundacji Palium


 pozytek.gov.pl

 Hospicjum     Chojnice


Z roku na rok przybywa osób dotkniętych chorobami nowotworowymi. Nie chcieliśmy pozostawać obojętni na tak dramatyczną sytuację. To dzięki też Tobie nowe Hospicjum i ZOL stanie w jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów w mieście - w Lasku Miejskim przy ulicy Strzeleckiej.
Naszym celem jest niesienie zespołowej pomocy : lekarskiej, pielęgniarskiej, psychologicznej, duchowej i prawnej chorym w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Każda poważna choroba, a zwłaszcza nowotworowa wnosi ogromne spustoszenie w życie każdego człowieka oraz jego rodziny. Chodzi o to, by dać potrzebne wsparcie w każdym wymiarze ludzkiego istnienia. Każdy chce umierać w domu, ale nie każdy ten dom ma. Poza tym hospicjum to nie dom, szpital, czy oddział. To idea. Idea całościowej opieki nad człowiekiem. Obejmuje ona troskę o zdrowie fizyczne, psychiczne, a także stan ducha. Ból egzystencjalny jest bowiem odporny na środki farmakologiczne. Hospicjum i ZOL to miejsce, gdzie miłość do Boga jest realizowana przez miłość do człowieka -W Hospicjum nie leczymy tu jednostki chorobowej, ale zajmujemy się człowiekiem, aż do jego naturalnej śmierci. W dobie gospodarki wolnorynkowej ludzie stają w obliczu zjawiska egoizmu. Postawienie nowego budynku będzie świadczyć, że są na szczęście ludzie, którzy przełamują takie schematy. To wydarzenie jest negacją egoizmu, znieczulicy i braku wrażliwości na cierpienie.
- Chodzi o to, aby odejście najbliższych nam ludzi było godne. Istotą są zatem takie warunki, żeby rodzina i przyjaciele mogli towarzyszyć bliskim w każdej chwili, nawet w czasie świąt. W nowym obiekcie znacznie podwyższy się standard opieki nad przewlekle chorymi. Będzie przede wszystkim więcej miejsca, bo w pomieszczeniach znajdzie się łóżek.
Pracownicy chojnickiego hospicjum każdego dnia starają się dawać swoim chorym to, czego oczekują ludzie u kresu życia. Ulżyć cierpieniu ciała i duszy, dać wiarę i nadzieję, nie oszukując i nie łudząc nierealnymi obietnicami. Czy uda nam się zapewnić naszym pacjentom godziwe warunki w tych ostatnich chwilach. Czy uda nam się wybudować nowe Hospicjum w dużej mnijże zależy od Ciebie ??

Copyright Kamila