FUNDACJA PALIUM
jest organizatorem na terenie Powiatu Chojnickiego
Żonkilowych Pól Nadziei 2008

PATRONAT NAD CHOJNICKIMI ŻONKILOWYMI POLAMI NADZIEI SPRAWUJĄ:
Burmistrz Chojnic - Arseniusz Finster
Starosta Chojnicki – Stanisław Skaja
PATRONAT DUCHOWY
Ksiądz kanonik Jacek Dawidowski
PATRONAT MEDIALNY
Tygodnik lokalny "Czas Chojnic"

Program Kampanii 2008

Marzec

• Uczestnictwo dzieci i młodzieży w pogadankach w siedzibie Fundacji Palium (poniedziałki i środy)na temat idei hospicyjnej i opieki paliatywnej, przeprowadzanych przez personel hospicyjny.

29 marzec

• Inauguracja Chojnickich Żonkilowych Pól Nadziei 2008 w Bazylice Mniejszej o godz. 19.00.Podczas mszy św. koncert Chóru Gospel z Chojnic pod przewodnictwem Janusza Łangowskiego

5 kwiecień

• W godz. od 9.00 do 13.00 ulicami miasta Chojnic przejedzie Żonkilowy Autobus MZK
  • Na Starym Rynku spotkać będzie można Szczudlarzy, którzy będą wręczać przechodniom żonkile za skromny datek. Będzie też karetka pogotowia w której będzie można zmierzyć ciśnienie i zaczerpnąc świeżego powietrza - tlen
  • Odbędzie się zbiórka pieniężna w chojnickich markietach: Resler i Kaufland
  • O godz. 16.00 zapraszamy na przestawienie teatralne do ChDK w wykonaniu Studia Rapsodycznego, pod przewodnictwem Grzegorza Szlangi na spektakl, który dostał 1 nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów w Wejherowie pt. "Pinokie". - wstęp wolny

kwiecień - maj

• KONKURS POWIATOWY Konkurs plastyczny pod hasłem: "Bądź przyjacielem człowieka cierpiącego". Konkurs dla całych klas na transparent ŻONKILOWYCH PÓL.
    Współorganizator konkursu ChDK. Składanie prac do 30 kwietnia do ChDK i rozwiązanie na rynku 19 maja 2008 r.

Maj 8, 15, 29

• Drzwi Otwarte Hospicjum ZNMP NZOZ MEDICOR, Chojnice ul. Strzelecka 89. W godzinach od 14 do 17 możliwość porozmawiania z dyrektorem, lekarzem, pielęgniarką oddziałową, kapelanem, opiekunką wolontariuszy.

Marsz Nadziei ulicami miasta
  • Zbiórka na boisku SP nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Chojnicach, przemarsz na Stary Rynek. Wypuszczenie gołębi na Starym Rynku. Występy artystyczne dzieci z chojnickich szkół, gry, zabawy i konkursy. Rozwiązanie konkursu plastycznego i wręczenie nagród.